Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, reparation och underhåll av personbilar och lätta lastbilar
Referensnummer: TN 2022/756
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för kvalitativ och regelbunden fordonsbesiktning, service, underhåll och reparationsarbeten av befintliga fordon enligt ovan. Service och reparation kommer att utföras hos leverantören i dennes verkstad och lokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50112100 Reparation av bilar, 50112200 Underhåll av bilar, 50114100 Reparation av lastbilar, 50114200 Underhåll av lastbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen