See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sängar och bäddutrustning 2027, SLL320
Beskrivning: Upphandlingen omfattar sängar och madrasser i olika utförande inkl tillbehör, reservdelar och service. Även tillbehör så som sängbord och sänglampor m.m omfattas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121281:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 33192120 Sjukhussängar, 33192130 Inställbara sängar med motor, 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 månaders förlängningsoption enligt avtal