319471-2024 - Resultat
Sverige – Drift av kraftverk – Service och underhåll av närvärmecentral
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och underhåll av närvärmecentral
BeskrivningNärvärmeverket ägs av Tjörns Hamnar AB och är byggt 2008. Det försörjer ca fjorton fastigheter i Kållekärrs området. Verket innehåller två pelletspannor med tillhörande silo, en oljepanna med tillhörande oljetank, samt två cirkulationspumpar för leverans av varmvatten ut i kulvertnätet. Uppdraget omfattar drift och tillsyn av panncentralen i Kållekärr.
Intern identifierare24/37
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65410000 Drift av kraftverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000