319474-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Sundsvalls kommun
Referensnummer: UH-2022-598
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Maskinell snöröjning, halkbekämpning, snöbortforsling mm för gator och gång-, cykelvägar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Driftområde Nord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Driftområde Alnö
Del nr: 2
Driftområde Mitt
Del nr: 3
Driftområde Centrum
Del nr: 4
Driftområde Södra
Del nr: 5
Driftområde Njurunda
Del nr: 6
Driftområde Matfors
Del nr: 7
Driftområde Stöde
Del nr: 8
Driftområde Kovland
Del nr: 9
Driftområde Indal
Del nr: 10
Driftområde Liden - Anundgård
Del nr: 11
Snöbortforsling (Del 2)
Del nr: 12
Väghyvel (Del 3)
Del nr: 13