Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannons: Regional busstrafik Hälsingland
Referensnummer: RS 20XX-XX
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna annons är en förhandsannonsering av kommande upphandling av Regional busstrafik Hälsingland. Regionen har för avsikt att annonsera upphandlingen under hösten 2022.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Regional busstrafik Hälsingland
Del nr: RS 20XX/XX
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nuvarande trafikomfattning är cirka 100 bussar (omlopp), 250 000 vagntimmar och 10 000 000 vagnkilometer.