Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE 15 430 Metallglaspartier
Referensnummer: 18/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem avser att uppföra nybyggnation av flerbostadshus 113 lgh. samt förskola i Kvarteret Vågdalen i Hammarby Sjöstad, Stockholm. Denna upphandling avser kompletta arbeten enligt AB04, delentreprenad 15 430, Metallglaspartier
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45421132 Montering av fönster, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen