See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnad ROT renovering Dottevik. Arvika kommun
Beskrivning: Målsättningen med upphandling för Kv. Skulptören 32, Paletten 2 samt option för Kv. Åkern 2 och Gärdet 2 är att utse en totalentreprenör som samarbetspartner i arbetsprocessen partnering för ROT-renoveringen av Dottevik.
Intern identifierare: Dnr 2025-230
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: se anbudsinbjudan
Intern identifierare: 1669721
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudspris Skulptören och Paletten
Beskrivning: Se anbudsinbjudan
Intern identifierare: 1672195
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudspris Option Åkern och Gärdet
Intern identifierare: 1672196
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Vinst och risk samt CAK Skulptören och Paletten
Intern identifierare: 1672197
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Vinst och risk samt CAK Option Åkern och Gärdet
Intern identifierare: 1672198