Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsutveckling 2021
Referensnummer: UVA-2021-00634
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala Vatten och Avlopp AB har nyligen genomgått en verksamhetsrevision avseende initiering, planering, utförande och dokumentation av utförda åtgärder inom områden som har med drift, anläggningsförvaltning (underhåll av existerande anläggningar) och förnyelse (projekt) att göra. UVA har beslutat att genomföra ett större arbete med att säkerställa att ovanstående utförs på ett högklassigt sätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen