319598-2020 - ResultatSverige-ESKILSTUNA: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Året runt drift för Centrum
Referensnummer: ÅB 18.047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal gällande året runt drift av Centrum och omfattar följande:
Snöröjning och halkbekämpning inklusive beredskap under perioden 15/10 - 31/3
Halkbekämpning inklusive beredskap under perioden 15/10 - 31/3
Rensning och upptining av rännstensbrunnar
Sandupptagning
Underhållssopning
Ogräsbekämpning
Lövupptagning
Rengöring av hissar och trappor
Tömning av papperskorgar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77312100 Ogräsbekämpning, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen