See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggadministration
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsulttjänster rörande byggadministration. Ingående discipliner: Projekteringsledare, Projektledare, Byggledare, Samverkansledare, Tidplanerare, Projektcontroller, Installationsledare, Kalkylator, Kontrollansvarig enligt PBL, Fuktsakkunnig, Miljösamordnare.
Intern identifierare: UPPH2024-00100
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Enl. upphandlingsdokumenten.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AMA AF Konsult 10