See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lärplattform Höglandet - Förskola
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av lärplattform för förskoleverksamhet i Höglandskommunerna (Vetlanda, Nässjö, Eksjö, Sävsjö och Aneby) samt Tranås kommun (option). Leverantören ska leverera det efterfrågade IT-systemet som en sammanhållen tjänst inklusive drift, lagring och support.
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72262000 Utveckling av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001