319701-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel - kaffe
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel - kaffe
BeskrivningRamavtal livsmedel omfattar varuområdet Kaffe enligt detta upphandlingsdokument. Avtalet omfattar också ordermottagning, leverans och fakturering av avtalade varor. Det finns angränsande ramavtal för livsmedel och ett visst parallellt sortiment kan förekomma inom de varugrupper som upphandlingen omfattar. Omfattningen är baserad på tidigare års statistik. Beställaren förbinder sig inte att avropa bestämd kvantitet eller värde.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLivsmedel - kaffe djupfryst
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127891:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15861000 Kaffe
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLivsmedel - kaffe för storhushållsbryggare
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127891:Lot:2