2. Förfarande
Förfarande
Titel: KV Högsbo Barn och ungdomsavdelning
Beskrivning: Entreprenaden omfattar komplett utförande av om- och tillbyggnad av Anstalten i Högsbo i enlighet med handlingarn förtecknade under AFB.32. För mer info se AFA.21. Entreprenaden är uppdelad i två faser, FAS 1 och FAS 2.
Intern identifierare: SPF2026-025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten
Ytterligare klassificering (cpv): 45216113 Byggnation av fängelse
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Entreprenaden omfattar komplett utförande av om- och tillbyggnad av Anstalten i Högsbo i enlighet med handlingar förtecknade under AFB.32. För mer info se AFA.21. Entreprenaden är uppdelad i två faser, FAS 1 och FAS 2.
Intern identifierare: KV Högsbo Barn och ungdomsavdelning