Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SOC-tjänst NY
Referensnummer: AD 2336/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolagsverket inbjuder anbudsgivare att lämna anbud för upphandling av en SOC-tjänst (Security Operations Center).
Vi avser att teckna avtal med en anbudsgivare för en period om längst sex år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen