319773-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Landskapsarkitekter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLandskapsarkitekter
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för landskapsarkitekttjänster i samband med både nybyggnads- och ombyggnadsprojekt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster