Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=111185&Goto=Docs
Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Blyskärmade LAF-bänkar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro län.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling avser köp av 2 st. blyskärmade LAF-bänkar till Röntgenkliniken, område thorax, kärl och diagnostik med placering på Universitetssjukhuset Örebro, enligt beskrivning i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))