319796-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Reklambyråtjänster
Referensnummer: Unr 7/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar reklambyråtjänster, där stora delar av uppdragen kräver leverantörens närvaro på plats i Norrköping.
Med reklambyråtjänster avses i första hand större uppdrag som kampanjer och koncept för att stärka Hyresbostäders varumärke, där leverantören sköter hela processen, från idé till färdig produkt och i nära samarbete med Hyresbostäders kontaktperson.
Observera att inga frågor kommer besvaras under semestertider, vecka 27-31.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Med reklambyråtjänster avses i första hand större uppdrag som kampanjer och koncept för att stärka Hyresbostäders varumärke, där Leverantören sköter hela processen, från idé till färdig produkt och i nära samarbete med Hyresbostäders kontaktperson.