Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling nr 3 inom polisens Dynamiska inköpssystem, Dis, avseende drivmedel i bulk
Referensnummer: A265.916/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling nr 3 inom polisens Dynamiska inköpssystem, Dis, avseende drivmedel i bulk. Med anledning av att behovet har uppkommit med kort varsel är svarstiden kort.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09135100 Eldningsolja
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen