2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS: Profilprodukter, giveaways samt hantverk och konstföremål
Beskrivning: Inrättande av Dynamiskt Inköpssystem för kommunens huvudsakliga behov av profilprodukter, give aways samt hantverk och konstföremål.
Intern identifierare: 25INK054
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser, 22462000 Reklammaterial, 37800000 Hantverks- och konstmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Piteå kommun använder profilprodukter, giveaways och hantverk som en del av sitt varumärkesarbete och i möten med invånare, besökare, studenter, företag, officiella gäster och samarbetspartners. Produkterna ska stärka Piteås identitet, bidra till en positiv helhetsupplevelse och förmedla en välkomnande känsla. Samtidigt ska de utformas och användas på ett sätt som stödjer kommunens arbete för hållbar utveckling och platsvarumärke.
Intern identifierare: 1867792-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Intern identifierare: 1893055-1
Huvudklassificering (cpv): 22462000 Reklammaterial