319859-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning – Audio-Video och konferensutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAudio-Video och konferensutrustning
BeskrivningAvtalet ska tillgodose stadens behov av produkter för bild-, ljud och foto samt produkter inom videokonferens. Avtalet ska även tillgodose stadens behov av leverans och installation i nya samt befintliga mötes- och konferensrum, utbildnings- och hörsalar, samt liknande situationer där kunden har behov av att använda produkter som omfattas av avtalet.
Intern identifierareSTK-2023-1394
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del