See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Florister
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsgivning för upphandling av ramavtal gällande Florister till Karolinska Universitetssjukhuset. Målet med upphandlingen är att tillgodose behovet av blombuketter och blomsterarrangemang. Vi söker leverantörer med förmåga att kunna arrangera blommor med känsla för färg, form, elegans och estetik.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124425:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121200 Snittblommor