319947-2017 - ResultatSverige-Kungsör: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult Område G. El, automation, KKTAB och KFAB.
Referensnummer: VMKF-U 2017.49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för senare avrop av tekniska konsulter inom område G. El, automation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen