319957-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schemaläggningssystem
Referensnummer: 20RS9350
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
System för komplex schemaläggning för de enheter inom regionen som behöver kompletterande system till Heroma.
Behov/önskemål om detta finns för vårdavdelningar, läkarschema och öppenvård.
Upphandlingen avser stöd för schemagenerering. Systemet ska utgöra ett stöd för att generera schema enligt gällande regelverk och kompetenser m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48332000 Programvara för schemaläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen