Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling urvalstest
Referensnummer: Af-2021/0030 1759
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser arbetspsykologiska urvalstest vid rekrytering av medarbetare och chefer till Arbetsförmedlingen, samt urval till internt chefsförsörjningsprogram.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen