2. Förfarande
Förfarande
Titel: HME och Medarbetarundersökningar
Beskrivning: Medarbetarundersökningen är ett led i uppföljningen av det strategiska arbetet som bedrivs för att Solna Stad (Staden) ska ses som en attraktiv arbetsgivare. Staden vill följa SKR:s modell (HME) för att få en korrekt bild över tid av hur kommunen uppfattas av sina anställda. Samarbete efterfrågas med en leverantör som kan tillgodose enkättjänster som med etablerad metodik kan arbeta fram frågor och analyser utöver de som ingår i HME. Möjlighet att kunna genomföra temperaturmätningar ska ingå som option.
Intern identifierare: KS/2025:23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 79311000 Undersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000