2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Uppdraget omfattar vinterväghållning på gator och allmän platsmark samt inom fastigheter som skolor och förskolor. Uppdraget omfattar 21 olika delområden inom kommunen. Beredskapsperiod är från 1 november till 31 mars.
Intern identifierare: TN 2025/2449
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Vinterväghållning