320053-2019 - ResultatSverige-Ronneby: Evenemang
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnare för event/evenemang
Referensnummer: 19/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby kommun upphandlar en samarbetspartner att utrusta och bemanna stora och små event som anordnas av Ronneby kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952100 Anordnande av kulturevenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen