320067-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säckar och påsar – Matavfallspåse av bioplast med så stor andel förnybart material som möjligt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMatavfallspåse av bioplast med så stor andel förnybart material som möjligt
BeskrivningSamordnad upphandling av ramavtal för matavfallspåse av bioplast med så stor andel förnybart material som möjligt.
Intern identifierare25/124
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18930000 Säckar och påsar
Ytterligare klassificering (cpv): 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000