320078-2024 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för personalförvaltning – Karriärstödsprogram
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKarriärstödsprogram
BeskrivningSyftet med upphandlingen och denna tjänst är att biträda och avlasta Huddinge kommun i dennes arbetsgivaransvar och genomföra Karriärstödsprogram i den arbetslivsinriktade rehabiliteringsprocessen. Karriärstödsprogrammen är i huvudsak en konsult tjänst för aktivt stöd till karriärväxling. Uppdrag att biträda och avlasta Beställaren i dennes arbetsgivaransvar och genomföra Karriärstödsprogram i rehabiliteringsprocessen när samtliga rehabiliterings möjligheter bedöms uttömda eller när medarbetaren inte har möjlighet eller vill arbeta kvar i nuvarande position. De ska genomföras i form av en välstrukturerad process utifrån medarbetarens kartlagda behov. Programmet syftar till att ge medarbetaren en bra grund för att framgångsrikt söka jobb, börja studera, starta egen verksamhet eller annan sysselsättning. Åtgärderna ska anpassas efter den enskildes individuella förutsättningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOmställningsstöd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89123:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79613000 Omflyttning av personal, 79633000 Personalutveckling