320109-2019 - ResultatSverige-Nynäshamn: Golvläggning och beläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal golvarbeten
Referensnummer: 19/121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45432100 Golvläggning och beläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för golvarbeten för service-, underhålls- och ombyggnadsarbeten i Beställarens fastighetsbestånd. Avtal kommer att tecknas med tre (3) entreprenörer om förutsättningar ges. Avrop sker enligt rangordningsprincipen.
Beställaren garanterar inga volymer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45432113 Läggning av parkettgolv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen