320123-2019 - ResultatSverige-Täby: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster för elevhälsa samt studie- och yrkesvägledare
Referensnummer: BGN 2019/65-05, GNN 2019/48-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser bemanningstjänster inom elevhälsans och studie- och yrkesvägledarnas verksamhetsområde. Syftet med upphandlingen och därpå följande ramavtal är att tillgodose kommunens behov av bemanningstjänster inom yrkesprofessionerna för elevhälsa samt studie- och yrkesvägledning.
Upphandlingen är indelad i två anbudsområden:
Anbudsområde 1 - elevhälsans yrkesprofessioner
Anbudsområde 2 - studie- och yrkesvägledare
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 79625000 Förmedling av läkare, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen