Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningstjänster
Referensnummer: 1-232-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342310 Kundundersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Västtrafiks behov av en leverantör att ansvara för att genomföra undersökningstjänster. Behovet omfattar både kvantitativa och kvalitativa undersökningar. En stor del av behovet utgörs av kundnöjdhetsmätningar som ska genomföras ombord på fordon.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen