Officiellt namn: Lejonfastigheter AB Postadress: Box 1943 Ort: Linköping Postnummer: SE-581 18 Land: Sverige Att: Charlotta Linnell E-post:charlotta.linnell@lejonfastigheter.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal projektledning bygg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Linköping.
Nuts-kodSE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avser ramavtal för projektledning bygg.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71541000 Byggteknisk projektledning, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71631000 Teknisk besiktning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.