320143-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Lasermaskin för vaporisering av prostatan vid BPH
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLasermaskin för vaporisering av prostatan vid BPH
BeskrivningDenna upphandling avser 1st lasermaskin för vaporisering av prostatan vid BPH och tillhörande förbrukningsartiklar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105351:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33160000 Operationsteknik, 33169000 Kirurgiska instrument, 33169100 Kirurgisk laser
Optioner
Beskrivning av alternativenServiceavtal