Huvudsaklig CPV-kod 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Älvdalens utbildningscentrum AB upphandlar en begagnad lastbil med lastväxlare. Lastbilen ska användas i utbildning vid transportprogrammet och ska vara väl anpassad för detta.