32021-2019 - ResultatSverige-Växjö: Avfallstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter från återvinningscentraler i Tingsryds kommun
Referensnummer: 2018-10-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar:
— Transport inom och från återvinningscentralen, nedan kallad ÅVC, till andra avfallsanläggningar
— Entreprenören ska hyra ut avfallscontainers till beställaren
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen