320215-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Parkeringstjänster – TI 2024-1012 Parkeringsappar Södertälje kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1012 Parkeringsappar Södertälje kommun
BeskrivningUpphandlingen avser betalning genom en så kallad parkeringsapp/P-app för kostnadsneutrala parkeringsavgifter vid tidsbegränsande parkeringar I Södertälje kommun.
Intern identifierare24/64
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63712400 Parkeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34926000 Parkeringsledningssystem, 38730000 Parkeringsmätare, 51214000 Installation av parkeringsmätare, 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del