2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färskt styckebröd och kaffebröd, Mjölby samt Motala
Beskrivning: Uppdraget gäller löpande försäljning och leverans av upphandlande myndigheters samlade behov av färskt matbröd, vetebröd, mjuka kakor, småkakor och tårtor inom respektive myndighets kafeterior och kök, under avtalsperioden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111974:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15811500 Färdiga brödprodukter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d