320228-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för träningsprogram
Referensnummer: IN-IN22-0531
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av IT-stöd för träningsprogram i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Omfattning
Inom Region Sörmland kan patienter erbjudas individuella träningsprogram i samband med rehabilitering inom hälso- och sjukvård. Träningsprogram skapas och administreras med hjälp av ett digitalt verktyg. Syftet med verktyget är att fysioterapeuter och andra yrkesverksamma inom rehabilitering utifrån en bildbank snabbt och enkelt ska kunna skapa, administrera, söka, återanvända och dela träningsprogram.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48810000 Informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen