Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Er att lämna anbud på rubricerad upphandling i enlighet med förfrågningsunderlaget och dess bilagor. Upphandlingen omfattar ett avtal på leverans av bredband till de studentlägeheter som universitetet hyr av bostadsföretaget Bostaden.Frågor gällande upphandlingen lämnas och besvaras i detta system, e-avrop.com.