320293-2016 - ResultatSverige-Gustavsberg: Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-utbyggnad Koviksudde Skeviksstrand.
Referensnummer: 15TEN/82
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet omfattar ca 8 km schakt och återställning för förläggning av VA-, Tele- och elledningar. Ny gång- och cykelbana (ca 300 m) och ny väg (ca 70 m) samt 4 avloppspumpstationer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
VA-, el- och Teleledningar samt väg och gång- och cykelväg.