Upphandlingen avser rehabiliteringsverksamheter med breddad kompetens. De tänkta verksamheterna ska under en och samma behandlingsperiod ta emot patienter utifrån ett helhetsperspektiv, där både fysiska besvär i rörelseorganen och lätt till medelsvår psykisk ohälsa (kropp och själ) står i fokus.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Del nr: Anbudsområde 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rehabiliteringsverksamhet i östra länsdelen (Norrköping, Finspång, Söderköping och Valdemarsvik).
Del nr: Anbudsområde 2
Rehabiliteringsverksamhet i centrala länsdelen (Linköping, Kinda, Ydre och Åtvidaberg).
Del nr: Anbudsområde 3
Rehabiliteringsverksamhet i västra länsdelen (Motala, Mjölby, Boxholm, Vadstena och Ödeshög).