320327-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Byggteknisk projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Huvudbesiktningsman tillika byggbesiktningsman Högsbo specialistsjukhus
Referensnummer: 20/221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsultuppdrag som huvudbesiktningsman tillika byggbesiktningsman för nybyggnation av Högsbo specialistsjukhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen