320330-2021 - ResultatSverige-Luleå: Trädröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röjningstjänster, skog
Referensnummer: KLF 2021/333
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211300 Trädröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Röjningstjänster avser röjningsarbete inkl. hyggesrensning, underväxtröjning samt framkörning/utkörning av material till avlägg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111220 Röjning av ris och buskar, 77211300 Trädröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen