Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: SLU ua 2020.2.4.4-4813
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att förse SLU med ramavtal för tryckeritjänster. Upphandlingen är indelad i tre (3) delområden. Off-set tryck t ex. böcker, foldrar och broschyrer, B. Allmänt tryck - Kopiering och produktion av expomaterial samt C. Digitalt tryck - t ex. Avhandlingar och licentiatuppsatser;
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser att förse SLU med ramavtal för tryckeritjänster. Upphandlingen är indelad i tre (3) delområden: A. Off-set tryck - t ex. böcker, foldrar och broschyrer, B. Allmänt tryck - Kopiering och produktion av expomaterial samt C. Digitalt tryck - t ex. Avhandlingar och licentiatuppsatser.