Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsmeddelande - Totalentreprenad i samverkan för det nya teknikhuset vid Hudiksvalls sjukhus
Referensnummer: RS 20XX/XXX
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna annons är ett förhandsmeddelande. Under hösten 2020 planerar Region Gävleborg att upphandla en totalentreprenad i samverkan för det nya teknikhuset vid Hudiksvalls sjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nybyggnation av teknikhus vid Hudiksvalls sjukhus.