Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Autoklaver, större golvstående.
Referensnummer: FS 2.1.2-1439-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet upphandlar större golvstående Autoklaver.
Upphandlingen syftar till att ingå ramavtal med en leverantörer. Inledningsvis kommer 2 st. likadana autoklaver att avropas, dessa beskrivs i följande specifikation. Under avtalstiden förväntas behov av 1-3 st. autoklaver till av samma typ.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33191110 Autoklaver
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen