320414-2018 - ResultatSverige-Karlstad: Operationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fakoapparater
Referensnummer: UE/180041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget avser att köpa två stycken fakoapparater samt tillhörande produktspecifikt förbrukningsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33160000 Operationsteknik, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen