2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lås och Låstjänster
Beskrivning: Ramavtalet avser att täcka beställarens behov av lås och låstjänster exklusive elektriskt påverkade låskomponenter. Med låstjänster avses till exempel montera nya lås/ låshus, beslag/ utrymninigsbeslag och dörrstängare, underhåll och reparation av gamla lås, tillverkning och kopiering av nycklar samt tillverkning av låscylindrar. Entreprenören ska kunna projektera, leverera och montera nya låssystem samt kunna utföra utökning eller omläggning av befintliga låssystem.
Intern identifierare: 2026-056
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000