See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kabel, lina, stolpar, kabelskyddsrör
Beskrivning: Upphandling avseende Kabel, lina, kabelskyddsrör (slang) och stolpar för kontinuerligt avrop under avtalsperiod.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kabel, lina
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109497:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31320000 Kraftledningskablar, 31321000 Kraftledningar, 31321200 Låg- och medelspänningskabel, 31321210 Lågspänningskabel, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 31682410 Luftkablar med bärlina, 31682400 Elektrisk utrustning för luftledningar och luftkablar, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31224800 Kabelskarvningsset, 31343000 Kabelskarvar, isolerade, 44212220 Ledningsmaster, stolpar och pålar, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Stolpar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109497:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kabelskyddsrör, elsvetsmuff, ändhuv
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109497:Lot:3